Blogi

„Smart-up Georgia“ – Gruusia „Ajujaht“ sai hoo sisse!

20.01.2015

Käesoleva aasta augustikuus kirjutasime oma blogis meie uuest projektist Gruusias, mida viib läbi BDA Consulting meeskond koostöös Eesti Äriinglite Assotsiatsioon EstBAN-i ning ekspertidega. Nüüdseks on see kasvamas märkimisväärseks suurprojektiks!

Tänaseks on konkurss „Smart-up Georgia“ tuurid üles võtnud ning juba aasta lõpuks ootame suurt hulka põnevaid ja maailmamuutvaid äriideid. Smart-up Georgia projektiga on tänaseks liitunud 23 ülikooli üle Gruusia, lisaks mitmeid põnevaid ettevõtluse alustamise ning startupide arendamisega tegutsevat organisatsiooni- kokku üle 30 koostööpartneri, kelle hulk kasvab suure hooga.  Selline suur huvi teeb meile vaid rõõmu!

4.detsembril Tbilisis toimunud avaüritusel osales ligi 200 noort ja esitletud ideedest oli suur osa erinevad e-teenused, ülejäänud puudutasid peamiselt turismi, meelelahutust või toitlustusäri.  Avaürituse melust saad osa juuresolevate piltide kaudu http://goo.gl/GvTkSh .

Lisaks noorte äriideede arendamisele oleme sel korral võtnud eesmärgiks ka kohaliku ettevõtlusmaastiku toetamise- püüame aktiviseerida ja kokku tuua Gruusia (või siis vähemalt Tbilisi) ettevõtluskogukonna (ettevõtjad, mentorid, investorid, tugistruktuurid jmt), et anda hoogu kohapealsetele algatustele, mida tuleb tõdeda- on tänaseks Gruusias juba päris mitmeid. Huvi meie projekti vastu on kõikidel ja toetus väga soe.

Projekti kodulehekülg  annab täpsema ülevaate partneritest, ekspertidest ning konkursist endast http://smartupgeorgia.com/

Projekti Facebooki lehekülg on https://www.facebook.com/smartupgeorgia

Smart-up Georgia projekti rahastab Eesti Välisministeerium ning ütleme siinkohal suure tänu Eesti Saatkonnale Gruusias, samuti kõikidele meie ekspertidele ja koostööpartneritele.

Hoiame teid kindlasti kursis Gruusias toimuvaga ka meie järgmistes uudiskirjades!

Vt ka Gruusia “Ajujahi” teemakajastus ERR-is 

 

Lo Rihvk

Smart-up Georgia projektijuht

lo@smartupgeorgia.comsulge