Blogi

EAS Ärimentorprogramm annab kindluse loobuda palgatööst

02.08.2017

Ettevõtte Hoob OÜ juht Priit Raid alustas EAS Ärimentorprogrammiga siis, kui ta oli veel palgatööline, ent programmist saadud täiustatud teadmiste pagas andis talle enesekindluse rajada edulugu n-ö täiskohaga ettevõtjana.

Tootmisseadmete projekteerimisele ja valmista-misele keskendunud ettevõte Hoob OÜ sai alguse 2014. aastal, mil metsatehnikat tootev firma soovis tellida seadmete jooniste digitaliseerimise ja tootearenduse teenust. TTÜ mehaanikainseneri taustaga Priit Raid ja Tanel Sildnik võtsid väljakutse vastu ning aasta viimasel päeval registreeriti ettevõte Hoob OÜ: “Mehaanikas tähendab “hoob” eset või kangi, mis paneb asju liikuma – tõstab neid kõrgemale, nihutab või käivitab. Soovime, et samasugune hoob paneks meie klientide juures asjad toimima ja annaks hoo sisse.”

Edu pant on lakkamatu huvi

“Kahe tegutsemisaasta jooksul oleme märganud, et kliendid on tehtud tööga rahul ja koostöö jätkub. Meie suurim klient on Eesti üks edukamaid tööstusettevõtteid ABB,” lausub Raid uhkusega. Hoob alustas ettevõttega ABB juba viiendat arendusprojekti. Tulevikus loodetakse alustada ABB tehaste jaoks tootmisseadmete arendamist ka mujal riikides.

Kahtlemata mängib ettevõtte eduloos rolli lisaks töökusele ka kirglikkus: “Meid huvitab see, milliseid tootmismeetodeid on toote valmistamisel kasutatud. On põnev mõelda, et keegi on arendanud seadme või tootmisliini, mis suudab valmis ehitada keerulise tehnoloogiaga täidetud toote.”

Kvaliteetsed tootmisseadmed on tööstuse kasvu alustalad

“Tööstuse ja tootmise automatiseerimise valdkonnas on ees ootamas oluline kasv,” on Raid veendunud. Ta loetleb kasvu põhjustena nii tööealise elanikkonna vähenemist, kvalifitseeritud tööjõu raskesti leitavust kui ka tööjõukulude kasvu. “Peame keskenduma tehnoloogiliselt keerukamate toodete arendamisele ja tootmisele. Konkurentsis püsimiseks tuleb kasutada üha enam automatiseeritud tootmisseadmeid, mis suudavad tagada kvaliteeti ja ökonoomsust.”

Sõltumata asjaolust, et tööstus ja tootmine on tänapäeva idufirmade maailmas väheatraktiivne, leidub sellele praktiline vajadus: “Iga uus ja innovatiivne toode vajab kvaliteetseid tootmisseadmeid. Tootmistehnika arendamine võib sageli inseneride jaoks olla suurem väljakutse kui toote enda arendus.” Hoob pakub terviklahendust, mis sisaldab automatiseeritud tootmisseadmete arendamist, valmistamist ning ka paigaldamist.

Julgus hakata täiskohaga ettevõtjaks tuli mentorprogrammist

Hoob OÜ edulugu on ehe näide sellest, kuidas mõnikord on uued teadmised kasulikumad kui rahaline toetus. Raid ja Sildnik plaanisid äripartneritena taotleda EAS-i starditoetust, ent märgates EAS Ärimentorprogrammi kuulutust, otsustati hoopis selle kasuks. “Pärast aasta möödumist Hoob OÜ asutamisest otsustasin hakata täiskohaga ettevõtjaks. Meil olid käed-jalad tööd täis, kuid ettevõtluspoolega polnud päris tuttavad, seega liitusin EAS Ärimentorprogrammiga,” muljetab Raid.

Programm on osalejatele tasuta. EAS Ärimentorprogrammi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Programmi viib ellu EAS koostöös BDA Consulting OÜ-ga.

Programmi veebileht: https://www.eas.ee/teenus/arimentorid/

Loe ka: http://bda.ee/eas-otsib-taas-ambitsioonikaid-alustavaid-ettevotjaid/ 

 

Koostas: Stella Raudsepp, www.kirjutaja.eesulge