Blogi

KUMU-st sai üheks päevaks Eesti iduettevõtluse Meka

05.12.2013

Novembrikuu lõpus kohtusid Tallinnas KUMU auditooriumis idufirma valdkonna eksperdid ja huvilised – toimus StartSmart! üritustesarja lõpukonverents LessonsLearned, mis tõi kohale ligi 150 inimest. Lisaks kohal viibinutele jälgisid interneti vahendusel konverentsi live-ülekannet StartSmart! kodulehe ja majandusportaali E24 vahendusel 10 000 silmapaari, kes liitusid üritusega lisaks Eestile ka Soomest, Rootsist, Norrast, Saksamaalt, Suurbritanniast, USA-st ning isegi Hiinast, Brasiiliast, Austraaliast, Singapurist, Ecuadorist, Iraanist jm. 

Konverentsil jagasid inspiratsiooni, kogemuslugusid, näiteid edukaks osutunud ärimudelitest, idufirmade triumfidest ja ebaõnnestumistest start-up valdkonna tuntud ettevõtjad, mentorid ning ingelinvestorid. Konverentsil astus üles Business Models Inc. asutaja ja tegevjuht Patrick van der Pijl, kes on ka A. Osterwalder’i ja Y. Pigneur’i bestselleri ‘Business Model Generation‘ produtsent. Samuti esines konverentsil edukas ettevõtja ja tuntud ingelinvestor Petri Lehmuskoski, kes alustas ettevõtlusega juba 18-aastaselt ning kelle motoks on abistada ühe aasta jooksul vähemalt 30 start-up ettevõtet.

Samuti astus ettekandega üles idufirmasid ja blogijaid ühendava platvormi Press24 rajaja ja start-up ettevõtete mentor Alex Barrera, kes on Maailma Kaubandusfoorumi „GlobalShapers“ kogukonna liige, Sandbox ettevõtluse võrgustiku saadik Madriidis ja sealse idufirma „Digest“ kuraator. Esinejate seas olid ka tehnoloogiaettevõtete Realeyes juht Mihkel Jäätma ja Click&Grow asutaja Mattias Lepp. 

Konverentsil kõnelejaid ja osalejaid sidus ühine huvi, mis päädis huvitava ja konstruktiivse arutelu ning dialoogiga. Üritusel osales mitmeid iduettevõtjaid, kes praktilisi küsimusi esitades suutsid kõnelejate teoreetilised teadmisi enda hüvanguks rakendada. Vestlused ei piirdunud mitte ainult konverentsisaaliga, vaid jätkusid ka pauside ajal. 

Sisukale ja asjalike mõtete rohkele konverentsipäevale järgnes hubane networking Pärnu mnt. Reval Cafe’s, kus soovijad said muljeid vahetada, esinejatega isiklikult tutvuda, neilt küsimusi küsida ning nõu ja soovitusi pärida. 

Kõik StartSmart sarja üritused on järelvaadatavad StartSmart! Youtube kanalis, infot leiab ka StartSmart! projekti kodulehelt

StartSmart! oli konverentside, praktiliste seminaride, töötubade ja võrgustikku laiendavate ürituste sari, mis oli suunatud Eesti ning Soome alustavatele ettevõtjatele. Kahe aasta jooksul korraldati 13 üritust, kus osales ligi 1500 inimest. Abiks oli 30 organisatsiooni ja partnerit ning enam kui 70 valdkonna eksperti ja lektorit üle maailma. Eesti Arengufondi, Aalto Ülikooli, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Technopoli Ülemistes ja konsultatsioonifirma BDA Consulting koostöös läbiviidud projekt kestab kuni 2013. aasta lõpuni. Projekti kaasrahastab osaliselt Euroopa Liidu Kesk-Läänemere Interreg IV A programm 2007-2013. Lisainfot projekti ja konverentside kohta saab küsida e-posti aadressilt start@start-smart.me.

Lisainfo:

Annika Toit
annika.toit@bda.ee
GSM: +372 56 243 419

Marikai Karilaid
marikai@bda.ee
GSM: +372 56 461 333 

 sulge