Blogi

Lõppes väga laiahaardeline noorte karjääriprojekt „Kelleks saada?“

19.11.2014

Projektis osales ligi 350 sihtrühma kuuluvat noort ja kokku viidi projekti raames läbi 5 karjääripäeva ning 19 külastuspäeva, mille raames külastati üle 50 erineva asutuse ja organisatsiooni üle Eesti. Integratsiooni ja Migratsiooni SA projekti juhtis BDA asutaja, partner ja vanemkonsultant Marikai Karilaid!

Oktoobri lõpus sai läbi üle aasta kestnud karjääriprojekt „Kelleks saada?“. Projekt oli suunatud 16-26 aastastele Euroopa kolmandate riikide kodakondsusega noortele ning projekti raames toimusid karjäärikoolitused ja erinevate töövaldkondadega seotud külastuspäevad ettevõtetes ja haridusasutustes üle Eesti. Peamiselt osalesid projekti tegevustes Harjumaa ja Ida-Virumaa noored.

Külastuspäevade jooksul tutvusid noored väga erinevate töövaldkondadega – infotehnoloogiast ja logistikast toitlustuse ja meediani välja. Lisaks erinevatele kõrg- ja kutsekoolidele võtsid noori vastu sellised firmad nagu Skype, Tallinna Lennujaam, Tallinna Sadam, Stoneridge Electronics, Ugala teater, DBT Muuga, Aqva Hotel & Spa Rakveres,  TV3, Swissotel Tallinn, AS Toode, Sokos  Hotell Tallinn, SA Kadrioru park, IKT demokeskus ja paljud teised.  Külastuspäevade osana oli noortel võimalus tutvuda ka vabatahtliku tööga. Oma kogemusi selles valdkonnas jagasid Toidupank, Punane Rist, Telliskivi Selts,  Operation Lifesaver , vabatahtlikud päästjad ja abipolitseinikud, noorsootöötajad, PÖFFI ja Ahhaa keskuse inimesed ning paljud teised.

Projektis osales ligi 350 sihtrühma kuuluva noort ja kokku viidi projekti raames läbi 5 karjääripäeva ning 19 külastuspäeva, mille raames külastati üle 50 erineva asutuse ja organisatsiooni üle Eesti.

„Rõõm oli näha noorte suurt huvi projekti tegevustes osalemise vastu. Kindlasti said noored inspiratsiooni ja ideid oma karjääri jätkamiseks ning ettekujutuse ja hea pildi erinevate valdkondade lipulaevadest Eestis“, nentis BDA Consulting OÜ projektijuht Marikai Karilaid.

BDA Consulting soovib eriti tänada Narva Kutseõppekeskust ja Sillamäe Kutsekooli pühendumise ja väga hea koostöö eest projekti õnnestumisel, samuti kõiki asutusi ja organisatsioone, kes projekti raames olid valmis oma igapäevaelu ja tööd ka seestpoolt tutvustama. 

„Kelleks saada?“ projekti rahastas Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed, Kultuuriministeerium ja Euroopa Kolmandate Riikide Integreerimise Fond.

Marikai Karilaid
BDA asutaja, partner ja vanemkonsultantsulge