Blog

Toetus ja koolitus ärimudelite uuendamiseks

17.10.2019

EAS alustas turismi ärimudelite projektide vastuvõttu uutel tingimustel ning nüüd saavad toetust taotleda ka riigiasutused ja kohaliku omavalitsuse üksused ning vähemalt 36 kuud tegutsenud Eestis registreeritud juriidilised isikud (OÜ, AS, MTÜ, SA jm). Lisaks traditsioonilistele turismiettevõtetele oodatakse toetust taotlema majutusettevõtteid (v.a eraisiku üüriteenus), muuseume, atraktsioone, spaasid ja veekeskuseid, sadamaid (nii mere- kui ka sisesadamaid), sündmuste korraldajad, spordikeskuseid, aktiivse puhkuse pakkujaid, maaturismi ettevõtteid, sihtkoha organisatsioone. Oluline on, et arendatav toode või teenus oleks suunatud rahvusvahelisele sihtturule ja tooks Eestisse välisturiste.

Meie koostöös EAS-i Turismiarenduskeskusega viime juba 5.-6.novembril Tallinnas läbi ärimudelite arenduse ja teenuse disaini praktikumi, mis võimaldab tiimiga oma ettevõtte ärimudelit raputada ning uut teenust ja toodet arendada. Koolitusel saab iga osalev meeskond olemasoleva ärimudeli pulkadeks lahti võtta ning kahe päevase intensiivse töötoa käigus oma uut toodet ja teenust läbi mängida, et seeläbi uusi tuluteenimise võimalusi leida.

Praktikumi läbiviijaks on turismivaldkonna innovatsiooniekspert Jeroen Bosman Hollandist, kelle klientideks on olnud ettevõtted nagu IKEA, NIKE, KLM, Nomads, CitizenM, Pestana Hotel Group, Q-Bic hotellid, Moevenpick ja paljud teised!

Tasu koolitusel osalemise eest 2-3 inimesele ühest organisatsioonist on kokku 100 eurot (sh käibemaks). Tasu sisaldab muuhulgas 2-päevase töötoa materjale, kohvipause ja lõunat! Koolitus toimub inglise keeles koos eesti keele tõlkega.

Koolitusele registreeruda saab siin: http://bit.ly/2rimudelitepraktikum 
 
Seni praktikumides osalenud ettevõtete tagasisidet saab lugeda siit: https://bit.ly/2Qykzlw ja https://bit.ly/2SL23rM  
Lisainfo Turismi ärimudelite toetuse kohta https://www.eas.ee/teenus/turismiettevotete-arimudelite-rakendamise-toetus/

Marikai Karilaid, marikai@bda.ee, +372 56 46 1333

Ülle Puustusmaa, ylle@bda.ee, +372 58 040 801sulge